Tuesday’s order of play at the 2017 Internazionali BNL d’Italia (Italian Open) in Rome, Italy can be found below.

PDF LINK: Order of Play

CENTER COURT Starts at 12:00 noon

(10) Madison Keys VS  Daria Gavrilova

Followed By

(9) David Goffin VS Fernando Verdasco

Followed By

Aljaz Bedene VS (2) Novak Djokovic

Not Before 7:30 pm

Maria Sharapova VS (16) Mirjana Lucic-Baroni

Not Before 9:00 pm

(1) Andy Murray VS Fabio Fognini

NEXT GEN ARENA Starts at 11:00 am

Adrian Mannarino VS Pablo Cuevas

Followed By

Kevin Anderson VS (16) Alexander Zverev

Followed By

(13) Kristina Mladenovic VS Julia Goerges

Followed By

Katerina Siniakova VS (7) Svetlana Kuznetsova

Not Before 7:00 pm

Ryan Harrison or Jared Donaldson VS (6) Marin Cilic

PIETRANGELI Starts at 11:00 am

(5) Johanna Konta VS Yulia Putintseva

Followed By

Ekaterina Makarova VS Roberta Vinci

Followed By

David Ferrer VS Feliciano Lopez

Followed By

Nick Kyrgios VS Roberto Bautista Agut

Followed By

Federico Gaio/Stefano Napolitano VS Nikola Mektic/Albert Ramos-Vinolas

COURT 1 Starts at 11:00 am

Andrea Petkovic VS Anett Kontaveit

Followed By

Monica Niculescu VS (15) Kiki Bertens

Followed By

Ernesto Escobedo VS Tommy Haas

Followed By

(12) Tomas Berdych VS Carlos Berlocq

COURT 2 Starts at 11:00 am

(13) Jack Sock VS Diego Schwartzman

Followed By

Nicolas Mahut VS Benoit Paire

Followed By

Lauren Davis VS Carla Suárez Navarro

Followed By

Timea Bacsinszky VS Timea Babos

COURT 4 Starts at 11:00 am

Anastasija Sevastova VS Irina-Camelia Begu

Followed By

Misaki Doi VS Catherine Bellis

Followed By

(15) Pablo Carreno Busta VS Gilles Simon

Followed By

Florian Mayer VS John Isner

COURT 6 Starts at 11:00 am

Shuko Aoyama/Chen Liang VS Olga Savchuk/Elina Svitolina

Followed By

Jelena Ostapenko VS Shelby Rogers

Followed By

Simone Bolelli/Andreas Seppi VS Rohan Bopanna/Pablo Cuevas

Followed By

Juan Martin del Potro/Marcin Matkowski VS Brian Baker/Nicholas Monroe

COURT 3 Starts at 11:00 am

Barbora Krejcikova/Saisai Zheng VS (5) Karolina Pliskova/Barbora Strycova

Not Before 1:00 pm

Samantha Stosur/Shuai Zhang VS Eri Hozumi/Miyu Kato

Followed By

Jelena Jankovic/Andrea Petkovic VS Deborah Chiesa/Stefania Rubini

Followed By

Daria Gavrilova/Anastasia Pavlyuchenkova VS Lara Arruabarrena/Arantxa Parra Santonja

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here